> Strona główna > Wydarzenia - archiwum > >
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plMar
20
2009
Rank
2008
 22.12.2008 rok.
     Dnia 22 grudnia w Domu Pielgrzyma przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej został zorganizowany Obiad Wigilijny dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i dla osób samotnych z terenu miasta Limanowa. Organizatorem tego uroczego spotkania byli Caritas, MOPS i ŚDS Limanowa.
Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 05.12.2008 r.
   5 grudnia progi Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej przekroczył specjalny gość z Laponii – ŚWIĘTY MIKOŁAJ w towarzystwie swoich pomocników. Roześmiana Ekipa Świętego Mikołaja wzbudziła ogromne poruszenie, zarówno wśród uczestników jak i pracowników Domu, na twarzach wszystkich osób zagościł uśmiech. Wszyscy byliśmy bardzo ucieszeni, a zarazem ogromnie zaskoczeni, bo przybył do nas z jednodniowym wyprzedzeniem i sprawił nam miłą niespodziankę. Dla każdego uczestnika przyniósł prezent i przy okazji wypytywał o różne rzeczy. Mikołaj jednak był doskonale poinformowany, jacy jesteśmy przez cały rok. Nieliczni, do których Mikołaj miał niewielkie zastrzeżenia, otrzymali rózgi. 
   Wizyta wesołych gości dostarczyła uczestnikom Domu dużo radości, humoru i śmiechu. Szkoda ,że Św. Mikołaj odwiedza nas tylko raz w roku.

 
Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 13.11.2008 rok.
      W tym roku po raz pierwszy nasz Dom otrzymał zaproszenie od Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu na I Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dziennych ośrodków wsparcia z terenu małopolski „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”, który odbędzie się 13 listopada 2008 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.
     Ucieszyliśmy się z tego zaproszenia i postanowiliśmy ostro się wziąć do pracy. Przygotowania do konkursu trwały ponad miesiąc. Co tydzień mieliśmy próby pod okiem Pani Janiny Zalewskiej -doświadczonego pedagoga i muzyka. Wreszcie nadszedł czas wyjazdu.


Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 07.11.2008 r. 
      7 listopada w piątek poszliśmy razem z personelem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej na wystawę, która została uroczyście otwarta 25 października przy obecności licznego audytorium. Tytuł wystawy to LIMANOWA W CZASACH II RZECZPOSPOLITEJ. Wystawa fotografii z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 90. rocznicy poświęcenia limanowskiego kościoła i odprawienia pierwszego dziękczynnego nabożeństwa różańcowego przez ks. Kazimierza Łazarskiego.
 


 
Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 22.10.2008 r.
     W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do Kopalni Soli w Bochni i do przepięknego „Borku” w gminie Rzezawa. Pogoda od samego rana była znakomita. Rano u nas w budynku przygotowywaliśmy pyszne bułeczki. Gdy przyjechał autokar wszyscy pośpiesznie poszliśmy w jego stronę by wyruszyć w trasę.


Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 03.09.2008 r.
     Po raz kolejny zaprzyjaźniona rodzina ze Słopnic zaprosiła nas do siebie na piknik. Pogoda od samego rana była piękna , świeciło słońce, było bardzo ciepło. Po przyjeździe do Słopnic zostaliśmy ciepło przyjęci przez Państwo Elżbietę i Mariana. Każdy czuł się jak u siebie w domu. Zachwycaliśmy się zadbaną działką i świeżym powietrzem. Piekliśmy też kiełbaski na grillu, huśtaliśmy się na huśtawce, robiliśmy ekstra fotki. Wycieczka była udana. 
      Do Środowiskowego Domu wróciliśmy trochę zmęczeni upałem, ale pełni optymizmu.

Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 28.05.2008 r. 
    Po raz kolejny uczestnicy z naszej placówki wzięli udział w konkursie recytatorskim w Chrzanowie, który odbył się 28 maja 2008 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy "Puchatek". Tematyka tegorocznego konkursu to „Przemijanie”. Wiersze recytowali uczestnicy ze Środowiskowych Domów Samopomocy z całej Małopolski.

Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 27.05.2008 r.
      Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Dom Pomocy Społecznej w Limanowej na V Konkurs Prac Terapii Zajęciowej pod hasłem „PANI MAJOWA” . Tym razem Konkurs połączony był z 15-tą rocznicą powstania DPS.
       W ramach konkursu miała być wykonana jedna praca dowolną techniką i dowolnej wielkości przedstawiająca wyobrażenie „Pani Majowej” – „PANI WIOSNY” oraz krótka prezentacja. 
    


Tags -
Mar
20
2009
Rank
2008
 16.03.2008 r.
    W dniu 16 marca w Niedzielę Palmową odbył się, jak co roku Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez Bazylikę i Urząd Miasta Limanowa.
Konkurs Palm organizowany był w następujących kategoriach:
1. Do 3 metrów wysokości
2. Od 3 do 8 metrów wysokości
3. Powyżej 8 metrów wysokości
  W tym roku nasi uczestnicy wykonali palmę o wysokości 3 metrów. Palmę zdobiły przepiękne kwiaty, które uczestnicy wykonywali już od stycznia na zajęciach terapii zajęciowej. Wszystkie palmy biorące udział w konkursie były pięknie udekorowane. Nasza palma została wysoko oceniona. Tym razem zajęliśmy II równorzędne miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy dyplom, nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe w postaci mikserów.
      Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie zanieśli swoje palmy do Bazyliki gdzie wierni będą mogli je podziwiać przez kilka następnych miesięcy.

Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 21.12.2007 r. 
     Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a przecież nie będziemy mogli spotkać się w wieczór wigilijny wszyscy razem to w dniu 21 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy przygotowaliśmy uroczysty obiad wigilijny. Od rana panowała świąteczna atmosfera. Po południu zebraliśmy się w pięknie udekorowanej jadalni
    Wigilia odbyła się z udziałem zaproszonych gości tj. z-cą burmistrza Rudolfa Zaczyńskiego, ks. Prałata Piotra Witkowskiego oraz uczniów pod kierownictwem P. Janiny Zalewskiej. Na wstępie przywitała wszystkich Pani Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Aleksandra Malinowska, Ks. przeczytał fragment Pisma Św., była też wspólna modlitwa. Później było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz wspólny obiad wigilijny przygotowany przez nasze panie kucharki. Z przyjemnością słuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczniów. Panowała miła, świąteczna atmosfera. 
    Bardzo lubimy takie uroczystości. Dziękujemy wszystkim naszym miłym gościom za przybycie. 

 
Tags -
Strona 1/12 1 2 3 4 > >> >|
Kto jest online
US 34.237.x.x
Unknown 63.143.x.x