> Strona główna > Wydarzenia - archiwum > >
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plMar
19
2009
Rank
2007
 26.09.2007 r.
     W środę 26 września pojechaliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego – nad Morskie Oko i do Ludźmierza. 
    Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Morskiego Oka. Dojeżdżając do miasta, wszyscy podziwiali wspaniałą panoramę Tatr z większością szczytów (doskonale widocznych przy pięknej pogodzie) lekko pokrytą śniegiem.
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
11-12.08.2007 r.  
     W dniach 11 i 12 sierpnia odbyły się tegoroczne DNI LIMANOWEJ. Choć było chłodno, a czasem i deszczowo atmosfera była gorąca. W sobotę po odegraniu „ECHA TROMBITY” przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „LIMIANOWIANIE” burmistrz miasta Pan Marek Czeczótka oficjalnie dokonał otwarcia tegorocznych „DNI LIMANOWEJ”. Wszystkie imprezy odbywały się na płycie limanowskiego rynku. 
     W niedzielę w deszczowej scenerii rozpoczął się JARMARK LIMANOWSKI, PREZENTACJA FIRM i ŚWIĘTO SERA. My też mieliśmy swoje stoisko z pracami. Niedzielne popołudnie było czasem festynu rodzinnego oraz występu Cezarego Pazury. Dla szczęściarzy posypał się deszcz nagród w loterii. Na zakończenie pomimo deszczu limanowianie wzruszyli się przy piosenkach zespołu „2+1”.

 
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 24.05.2007 r.
    24 maja w Domu Pomocy Społecznej w Limanowej odbył się IV Konkurs Prac Terapii Zajęciowej. Temat tegorocznego konkursu to „Kwiaty w twórczości mieszkańców”. Organizatorzy zaprosili zaprzyjaźnione Domy, w tym również nasz Środowiskowy Dom Samopomocy z czego bardzo się ucieszyliśmy. Każdy Dom był reprezentowany przez kierownictwo, opiekuna i dwoje uczestników. Przedstawicielami naszego ŚDS byli Pan Kierownik, dwie panie: pracownik socjalny i opiekunka a uczestników reprezentowali Pani Ania i Pan Julian.
 


Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 01.04.2007 r.
     W dniu 1 kwietnia w niedzielę Palmową odbył się jak co roku konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany przez Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej i Urząd Miasta Limanowa w następujących kategoriach:
-  do 3 metrów
-  od 3 do 8 metrów
-  powyżej 8 metrów
    W tym roku nasza palma miała 3 metry wysokości. Wykonana była w barwach papieskich czyli żółto-białych. Palma była starannie wykonana. Kwiaty wykonywane były przez Panie na zajęciach terapii zajęciowej. Zadaniem Panów było przyniesienie bazi i zaniesienie wykonanej Palmy na konkurs. Nad przebiegiem prac czuwały nasze Panie terapeutki.
    Wszystkie palmy biorące udział w konkursie były bardzo ładne, tak że jury nie miało łatwego zadania. Po Mszy Św. nastąpiło ogłoszenie wyników. Nasza palma zdobyła I miejsce w kategorii palm od 3 metrów. Bardzo byliśmy mile zaskoczeni. W nagrodę otrzymaliśmy dyplom, mikser oraz nagrodę pieniężną.
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 14.02.2007 r. 
      W dniu 14 lutego w naszym Domu odbyła się zabawa karnawałowa. Mieliśmy podwójne święto, bo akurat w tym dniu obchodzi się Dzień Zakochanych – Walentynki. Kilka dni wcześniej rozpoczęły się przygotowania do zabawy. Stroiliśmy salę serduszkami z papieru, które sami wykonaliśmy na terapii zajęciowej. Robiliśmy zakupy, aby przygotować pyszności na zabawę. Dzień wcześniej Panie rozpoczęły pieczenie ciast, a rano zrobiliśmy przekąski i sałatkę. Zabawa była udana. Wszyscy dobrze się bawili i tańczyli przy muzyce z magnetofonu.
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2006
21.12.2006 r.
     21 grudnia w czwartek zorganizowaliśmy  spotkanie opłatkowe. W tym roku spotkanie było wyjątkowo uroczyste. Panowała bardzo świąteczna atmosfera. Na obiad wigilijny zostali zaproszeni uczestnicy ŚDS, osoby samotne z terenu miasta Limanowa, władze miasta z burmistrzem na czele oraz ks. Prałat Józef Poręba . Na początku pani Kierownik przywitała wszystkich gości oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Następnie była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem. Uczestnicy i goście składali sobie życzenia. Potem podawano bardzo smaczne potrawy wigilijne. Wytworzyła się przyjemna atmosfera, zaczęto śpiewać kolędy. Wszyscy się cieszyli, przygrywał młodzieżowy zespól szkolny na różnych instrumentach. Piękna muzyka i śliczne kolędy umiliły ten uroczysty wieczór. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi rozeszli się do swoich domów.


Tags -
Mar
19
2009
Rank
2006
 06.12.2006 r.
    Jak co roku 6 grudnia odwiedził Środowiskowy Dom Samopomocowy w Limanowej Św. Mikołaj. Wszyscy uczestnicy oraz pracownicy otrzymali drobne prezenty w postaci słodyczy. 
      Na zakończenie wizyty zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem.


Tags -
Mar
19
2009
Rank
2006
27.09.2006 r. 
    27 września to była środa wybraliśmy się na wycieczkę do Częstochowy na Jasną Górę. Chyba Bóg nad nami czuwał, bo był przepiękny słoneczny dzień. W autokarze umilaliśmy sobie czas śpiewając piękne pieśni do Matki Boskiej Częstochowskiej.


Tags -
Mar
19
2009
Rank
2006
16.09.2006 r.
    W dniu 16 września odbyło się XII Forum Niepełnosprawnych Ruchowo diecezji tarnowskiej i województwa małopolskiego w Limanowej. W Mszy Św. uczestniczyły władze miasta Limanowa, przedstawiciele gmin powiatu limanowskiego oraz województwa małopolskiego. Były również uczestniczki ŚDS Pani Helenka i Pani Józia. Podczas Mszy wręczyły Ks. Biskupowi obraz z wizerunkiem Jana Pawła II.

 
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2006
 13.08.2006 r. 
     W dniach 12 i 13 sierpnia 2006 Miasto Limanowa, jak co roku obchodziło swoje święto „Dni Limanowej”. W tych dniach odbyło się wiele imprez na rynku w Limanowej i na stadionie sportowym.
     Na rynku prezentowały się firmy działające w mieście, twórcy ludowi przedstawiający swoje prace, rzeźby, obrazy itp. Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy miał również swoje stoisko wystawiając swoje prace w ramach terapii zajęciowej. Przy naszym stoisku zatrzymało się wielu Limanowian jak również gości przyjezdnych, którzy spędzali czas na wczasach. Wielu z nich dokonało zakupów różnych prac, które zostały prezentowane na naszym stoisku.

 
Tags -
Strona 2/12 < 1 2 3 4 5 > >> >|
Kto jest online
US 35.175.x.x