> Strona główna > Wydarzenia - archiwum > >
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plMar
19
2009
Rank
2007
 21.12.2007 r. 
     Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a przecież nie będziemy mogli spotkać się w wieczór wigilijny wszyscy razem to w dniu 21 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy przygotowaliśmy uroczysty obiad wigilijny. Od rana panowała świąteczna atmosfera. Po południu zebraliśmy się w pięknie udekorowanej jadalni
    Wigilia odbyła się z udziałem zaproszonych gości tj. z-cą burmistrza Rudolfa Zaczyńskiego, ks. Prałata Piotra Witkowskiego oraz uczniów pod kierownictwem P. Janiny Zalewskiej. Na wstępie przywitała wszystkich Pani Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Aleksandra Malinowska, Ks. przeczytał fragment Pisma Św., była też wspólna modlitwa. Później było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz wspólny obiad wigilijny przygotowany przez nasze panie kucharki. Z przyjemnością słuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczniów. Panowała miła, świąteczna atmosfera. 
    Bardzo lubimy takie uroczystości. Dziękujemy wszystkim naszym miłym gościom za przybycie. 

 
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 26.09.2007 r.
     W środę 26 września pojechaliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego – nad Morskie Oko i do Ludźmierza. 
    Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Morskiego Oka. Dojeżdżając do miasta, wszyscy podziwiali wspaniałą panoramę Tatr z większością szczytów (doskonale widocznych przy pięknej pogodzie) lekko pokrytą śniegiem.
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
11-12.08.2007 r.  
     W dniach 11 i 12 sierpnia odbyły się tegoroczne DNI LIMANOWEJ. Choć było chłodno, a czasem i deszczowo atmosfera była gorąca. W sobotę po odegraniu „ECHA TROMBITY” przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „LIMIANOWIANIE” burmistrz miasta Pan Marek Czeczótka oficjalnie dokonał otwarcia tegorocznych „DNI LIMANOWEJ”. Wszystkie imprezy odbywały się na płycie limanowskiego rynku. 
     W niedzielę w deszczowej scenerii rozpoczął się JARMARK LIMANOWSKI, PREZENTACJA FIRM i ŚWIĘTO SERA. My też mieliśmy swoje stoisko z pracami. Niedzielne popołudnie było czasem festynu rodzinnego oraz występu Cezarego Pazury. Dla szczęściarzy posypał się deszcz nagród w loterii. Na zakończenie pomimo deszczu limanowianie wzruszyli się przy piosenkach zespołu „2+1”.

 
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 24.05.2007 r.
    24 maja w Domu Pomocy Społecznej w Limanowej odbył się IV Konkurs Prac Terapii Zajęciowej. Temat tegorocznego konkursu to „Kwiaty w twórczości mieszkańców”. Organizatorzy zaprosili zaprzyjaźnione Domy, w tym również nasz Środowiskowy Dom Samopomocy z czego bardzo się ucieszyliśmy. Każdy Dom był reprezentowany przez kierownictwo, opiekuna i dwoje uczestników. Przedstawicielami naszego ŚDS byli Pan Kierownik, dwie panie: pracownik socjalny i opiekunka a uczestników reprezentowali Pani Ania i Pan Julian.
 


Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 01.04.2007 r.
     W dniu 1 kwietnia w niedzielę Palmową odbył się jak co roku konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany przez Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej i Urząd Miasta Limanowa w następujących kategoriach:
-  do 3 metrów
-  od 3 do 8 metrów
-  powyżej 8 metrów
    W tym roku nasza palma miała 3 metry wysokości. Wykonana była w barwach papieskich czyli żółto-białych. Palma była starannie wykonana. Kwiaty wykonywane były przez Panie na zajęciach terapii zajęciowej. Zadaniem Panów było przyniesienie bazi i zaniesienie wykonanej Palmy na konkurs. Nad przebiegiem prac czuwały nasze Panie terapeutki.
    Wszystkie palmy biorące udział w konkursie były bardzo ładne, tak że jury nie miało łatwego zadania. Po Mszy Św. nastąpiło ogłoszenie wyników. Nasza palma zdobyła I miejsce w kategorii palm od 3 metrów. Bardzo byliśmy mile zaskoczeni. W nagrodę otrzymaliśmy dyplom, mikser oraz nagrodę pieniężną.
Tags -
Mar
19
2009
Rank
2007
 14.02.2007 r. 
      W dniu 14 lutego w naszym Domu odbyła się zabawa karnawałowa. Mieliśmy podwójne święto, bo akurat w tym dniu obchodzi się Dzień Zakochanych – Walentynki. Kilka dni wcześniej rozpoczęły się przygotowania do zabawy. Stroiliśmy salę serduszkami z papieru, które sami wykonaliśmy na terapii zajęciowej. Robiliśmy zakupy, aby przygotować pyszności na zabawę. Dzień wcześniej Panie rozpoczęły pieczenie ciast, a rano zrobiliśmy przekąski i sałatkę. Zabawa była udana. Wszyscy dobrze się bawili i tańczyli przy muzyce z magnetofonu.
Tags -
Kto jest online
US 34.229.x.x