> Strona główna > Wydarzenia - archiwum > 2008 > Wyjazd na V Małopolski Konkurs Recytatorski do Chrzanowa.
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plWyjazd na V Małopolski Konkurs Recytatorski do Chrzanowa.
Data 20/03/2009 20:31  Autor sds_limanowa  Kliknięć 869  Język Globalny
 28.05.2008 r. 
    Po raz kolejny uczestnicy z naszej placówki wzięli udział w konkursie recytatorskim w Chrzanowie, który odbył się 28 maja 2008 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy "Puchatek". Tematyka tegorocznego konkursu to „Przemijanie”. Wiersze recytowali uczestnicy ze Środowiskowych Domów Samopomocy z całej Małopolski.   Kolejność występowania była wcześniej losowana. Uczestnicy naszego Domu, zgodnie z warunkami konkursu, deklamowali 2 utwory. W trakcie trwania konkursu pozostali uczestnicy ŚDS- ów mogli oglądać wystawę obrazów studenta krakowskiego PWSP, a także wspólnie malować naszkicowany obraz. Była też, jak co roku podczas konkursu prowadzona loteria fantowa. Podczas przerwy swoje umiejętności zaprezentowali młodzi tancerze. Zostaliśmy też zaproszeni na poczęstunek.
   Jury składające się z dwóch polonistek a także założyciela i równocześnie "tekściarza" zespołu "Sztywny Pal Azji" oceniali występy uczestników konkursu i utwory pod względem: opanowania pamięciowego tekstu, poprawności i płynności deklamowania, zgodności doboru repertuaru z tematyką konkursu, świadomego używania środków ekspresji w interpretacji tekstu, ogólnego wrażenia artystycznego oraz dostosowania tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora.
Uczestnik naszej placówki otrzymał wyróżnienie, a nagrodą był dyplom oraz upominek. 
      Cieszymy się, ze po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tego typu imprezie. Takie spotkania dają okazję do rozwijania zdolności recytatorskich, a także pokazania umiejętności domowników poza środowiskiem lokalnym.
 


 
Brak komentarzy.
Kto jest online
US 18.207.x.x
Unknown 63.143.x.x