> Strona główna > Wydarzenia - archiwum > 2008 > Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej na wystawę pt. „LIMANOWA W CZASACH II RZECZPOSPOLITEJ”.
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plWyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej na wystawę pt. „LIMANOWA W CZASACH II RZECZPOSPOLITEJ”.
Data 20/03/2009 20:42  Autor sds_limanowa  Kliknięć 705  Język Globalny
 07.11.2008 r. 
      7 listopada w piątek poszliśmy razem z personelem do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej na wystawę, która została uroczyście otwarta 25 października przy obecności licznego audytorium. Tytuł wystawy to LIMANOWA W CZASACH II RZECZPOSPOLITEJ. Wystawa fotografii z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 90. rocznicy poświęcenia limanowskiego kościoła i odprawienia pierwszego dziękczynnego nabożeństwa różańcowego przez ks. Kazimierza Łazarskiego.
 


 


      Wystawa ta przedstawia utrwalone na fotografiach obrazy Limanowej z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku, jej ówczesnych mieszkańców, dokumentuje również ważne wydarzenia, jakim jest np. budowa limanowskiej bazyliki. Z zaciekawieniem oglądaliśmy wszystkie obrazy, czytaliśmy również notki opisowe, które mieściły się przy każdym z obrazów. 
Po oglądnięciu wystawy wpisaliśmy się do książki pamiątkowej. Nasz wpis był następującej treści: „Wycieczka uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej. Po zwiedzeniu wystawy jesteśmy bardzo zadowoleni możliwością zobaczenia naszego miasta sprzed wielu lat i porównania go do dnia dzisiejszego i zmian, jakie zaszły w tym czasie”.
Wystawa nam się podobała. Jesteśmy dumni ze swojego miasta rodzinnego.
 
Brak komentarzy.
Kto jest online
US 18.207.x.x
Unknown 63.143.x.x
US 40.77.x.x