> Strona główna > Wydarzenia - archiwum > 2008 > I Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”.
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plI Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”.
Data 20/03/2009 20:57  Autor sds_limanowa  Kliknięć 1590  Język Globalny
 13.11.2008 rok.
      W tym roku po raz pierwszy nasz Dom otrzymał zaproszenie od Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu na I Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dziennych ośrodków wsparcia z terenu małopolski „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”, który odbędzie się 13 listopada 2008 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.
     Ucieszyliśmy się z tego zaproszenia i postanowiliśmy ostro się wziąć do pracy. Przygotowania do konkursu trwały ponad miesiąc. Co tydzień mieliśmy próby pod okiem Pani Janiny Zalewskiej -doświadczonego pedagoga i muzyka. Wreszcie nadszedł czas wyjazdu.
    13 grudnia tj. w środę 7-mio osobowa grupa uczestników wraz z pracownikami Domu i Panią Zalewską pojechała do Nowego Sącza. Na miejscu zostaliśmy mile powitani przez organizatorów imprezy, wszyscy wysłuchaliśmy Hymnu Narodowego, były też występy artystyczne młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury o tematyce niepodległościowej. Po części artystycznej rozpoczęły się prezentacje poszczególnych grup uczestników z województwa małopolskiego. Nasza grupa wystąpiła z następującym repertuarem związanym tematycznie z datą 11 listopada i tematyką patriotyczną:
> Utwór poetycki
    • „Daj nam poczucie siły” – Stanisław Wyspiański
    • „Barwy ojczyste” – Czesław Janczarski
> Pieśń patriotyczna
    • Rozkwitały Pąki Białych róż – autor nieznany
> Piosenka patriotyczna
    • „Wojenko, wojenko” – autor nieznany
    • „Pierwsza Kadrowa” – Tadeusz Ostrowski
Pieśń i piosenki patriotyczne nasze Panie śpiewały przy akompaniamencie organów.
Zaraz po występie nasza siedmioosobowa grupa uczestników otrzymała dyplom za udział 
w konkursie oraz upominki dla Domu i każdego uczestnika. W przerwach miedzy występami mieliśmy możliwość skorzystania z poczęstunku, zostaliśmy zaproszeni także na obiad.
   Wreszcie nastąpiło ogłoszenie wyników. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, ponieważ otrzymaliśmy dyplom - wyróżnienie za interpretację pieśni patriotycznej i upominek dla naszego Domu. To ogromny sukces, bo poziom konkursu był bardzo wysoki. Zadowoleni i pełni optymizmu wróciliśmy do Limanowej.
    Składamy serdeczne podziękowanie organizatorom za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy, jest ona bowiem okazją do integracji z innymi placówkami tego typu. 
 Brak komentarzy.
Kto jest online
US 18.207.x.x
Unknown 63.143.x.x