> Strona główna > Aktualności > News > Sukces uczestników naszego Domu podczas XI Nowosądeckiego Przeglądu Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plSukces uczestników naszego Domu podczas XI Nowosądeckiego Przeglądu Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”
Data 05/11/2018 14:37  Autor sds_limanowa  Kliknięć 121  Język Globalny
 26.10.2018 r.

     Odpowiadając na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenia „Jesteśmy…” grupa sześciu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej pod kierunkiem terapeutek Agnieszki Liszki i Anny Kędroń wzięła udział w rocznicowym XI Nowosądeckim Przeglądzie Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „POD SKRZYDŁAMI ORŁA” dnia 26.10.2018r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.      Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie, czego dowodem były niezwykłe emocje, łzy wzruszenia widzów, gorące owacje w trakcie i po zakończeniu występu. Aktorzy ŚDS przedstwiając widowisko słowno-muzyczne „W hołdzie poległym” odnieśli niewątpliwe zwycięstwo zdobywając I miejsce w kategorii za najlepiej wyrecytowaną poezję. Występ uczestników ŚDS sprawił, że wśród zgromadzonej publiczności jeszcze bardziej ożyły uczucia patriotyczne.

 

     W tegorocznym przeglądzie brało udział ok. 150 uczestników z 20 ośrodków z terenu województwa małopolskiego. Mottem XI przeglądu były słowa Adama Mickiewicza „Ja i ojczyzna to jedno”. Wystąpienia sceniczne były oceniane przez profesjonalne Jury, które w swojej ocenie brało pod uwagę następujące kryteria:

  • dobór tematyczny utworu/ów,
  • walory artystyczne utworu/ów,
  • poziom artystyczny wykonania,
  • kostiumy i zaangażowanie wykonawców,
  • ogólne wrażenia artystyczne.

     Zdobycie I miejsca wzmocniło wśród uczestników poczucie ich własnej wartości, a także stało się zachętą do samokształcenia, stałego rozwoju własnej osobowości, poznania i rozwijania nowych możliwości. Poprzez udział w występach teatralnych udało się zrealizować jeszcze kilka celów terapeutycznych między innymi: zwiększenie aktywności, rozwój wyobraźni, umiejętności odczuwania, odbioru dzieł kultury, współdziałania w grupie, odpowiedzialności za działalność własną i całej grupy.


  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy.
Kto jest online
US 35.175.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown 63.143.x.x
US 54.36.x.x
US 54.36.x.x