> Strona główna > Aktualności > News > W hołdzie poległym
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plW hołdzie poległym
Data 29/11/2018 09:30  Autor sds_limanowa  Kliknięć 110  Język Globalny
    11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości miało w tym roku wyjątkowo uroczysty charakter, gdyż mija sto lat od kiedy Polska odzyskała swoją państwowość.

     Grupa uczestników naszego Domu pod nadzorem terapeutek Agnieszki Liszki i Anny Kędroń przygotowała na tę okoliczność widowisko słowno-muzyczne „W hołdzie poległym” przedstawiające okoliczności wydarzeń, które doprowadziły do utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów a następnie odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku.      W dniu 26 października 2018 r. uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie biorąc udział w XI Nowosądeckim Przeglądzie Poezji, Pieśni i Piosenki „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Występ został nagrodzony licznymi brawami w trakcie i po wystąpieniu, były też łzy wzruszenia widzów.  Występ uczestników sprawił, że na widowni jeszcze bardziej ożyły uczucia patriotyczne. Aktorzy ŚDS odnieśli niewątpliwe zwycięstwo zdobywając I miejsce w kategorii za najlepiej wyrecytowaną poezję.

     Następnie grupa teatralna wystąpiła w dniu 8 listopada 2018 r. przed własna publicznością w Środowiskowym Domu Samopomocy. Kolejne występy artystyczne odbyły się dnia 9 listopada 2018 r. w Dziennym Domu „SENIOR-WIGOR” w Limanowej oraz 16 listopada 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Limanowej.

     Celem przewodnim było ukazanie dążeń niepodległościowych, trudne życie Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się symbolami narodowymi dla naszej historii. Recytowane przez uczestników utwory poetyckie oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych mających charakter dokumentu epoki są wzruszającym świadectwem czasu, przeniosły widzów w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność. Warto pamiętać, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, o którą walczyły pokolenia niejednokrotnie oddając w tej walce najcenniejszą wartość - swoje życie

 

     Poprzez udział w występach teatralnych udało się zrealizować także kilka celów terapeutycznych między innymi: zwiększenie aktywności, rozwój wyobraźni, umiejętności odczuwania, odbioru dzieł kultury, współdziałania w grupie, odpowiedzialności za działalność własną i całej grupy.

26 października 2018 r. udział w XI Nowosądeckim Przeglądzie Poezji, Pieśni i Piosenki „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”  w Miejskim Osrodku Kultury w Nowym Sączu
 

 
 
 


9 listopada 2018 r. występ w Dziennym Domu „SENIOR-WIGOR” w Limanowej

 j
 
 
 
 
 
 

16 listopada 2018 r. występ w Domu Pomocy Społecznej w Limanowej
 

 
 
 
 
   
 

Brak komentarzy.
Kto jest online
US 34.237.x.x
CA 47.89.x.x
Unknown 63.143.x.x