> Strona główna > Aktualności > News > Spektakl biblijny „Przypowieści o dobroci”
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plSpektakl biblijny „Przypowieści o dobroci”
Data 19/03/2019 12:53  Autor sds_limanowa  Kliknięć 83  Język Globalny
 12.03.2019 r.

      12 marca 2019 r. gościliśmy aktorów scen krakowskich Agencji Artystycznej Galana oraz Teatru „B” którzy przedstawili uczestnikom naszego Domu spektakl biblijny pt. „Przypowieści o dobroci” w reżyserii Mariusza Kozubka. Na scenie wystąpiło dwóch aktorów Mariusza Kozubka i Piotra Solarza wcielających się w kilkanaście ról.      Przedstawiane historie ogniskują się wokół tematu Dobroci, o której opowiadał Jezus w przypowieściach: Samarytanin jako jedyny pomaga poturbowanemu, Pasterz dba o swoje owce, Pan wynagradza tak samo wszystkich pracowników w winnicy, Słudzy troszczą się o pomnażanie talentów, a Dobre drzewo rodzi smakowity owoc.

      Wydarzenia biblijne zostały osadzone w realiach współczesnych pozwalając widzom na nowe, osobiste przeżycie ewangelicznych treści. Mottem przedstawienia są słowa o. Mariana Żelazka SVD: „Nie jest trudno dobrym być – wystarczy tylko chcieć”.

        Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeliśmy sztukę, której przesłanie jest wyjątkowe, zwłaszcza teraz w okresie Wielkiego Postu. 


 
 
 
 
 
 
 
 


        
Brak komentarzy.
Kto jest online
US 34.237.x.x
Unknown 63.143.x.x