> Strona główna > Aktualności > News > Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plWizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej
Data 29/04/2019 14:51  Autor sds_limanowa  Kliknięć 90  Język Globalny
 03.04.2019 r. 

W dniu 3 kwietnia 2019 r. uczestnicy naszego Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej wraz z pracownikami wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.
       Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży i poznanie ich specyfiki pracy. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia budynku i obejrzenia stanowiska dowodzenia. Dowiedzieli się jak wygląda praca strażaka na co dzień. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Duże zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, szczególnie wśród panów. Przez chwilę uczestnicy ŚDS mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy wsiadając do wozu strażackiego, czy przymierzając hełm strażacki.

      Uczestnicy podczas spotkania wysłuchali opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dowiedzieli się, że strażacy w ciągu każdego roku przyjmują wiele zgłoszeń - wzywani są nie tylko do gaszenia pożarów, ale również do wypadków samochodowych, pomagają w trakcie powodzi, ratują zwierzęta, udzielają pierwszej pomocy.

      Wszyscy wrócili do ŚDS zadowoleni oraz wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia.  
 
 
 
 
 
 
 
 
Brak komentarzy.
Kto jest online
US 18.207.x.x
Unknown 157.55.x.x
Unknown 63.143.x.x