> Strona główna > Aktualności > News > Spotkanie Integracyjne Rodzin
ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy! ŚDS Limanowa - Zapraszamy!
Środowiskowy Dom Samopomocy
BigBullet

Kontakt z nami:

ul. Kilińskiego 11
34-600 Limanowa

Telefon: (18) 337-50-85

sds@miasto.limanowa.plSpotkanie Integracyjne Rodzin
Data 26/06/2019 14:44  Autor sds_limanowa  Kliknięć 39  Język Globalny
 25.06.2019 r.

     We wtorek 25 czerwca 2019 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Przy Młynie” w Żmiącej odbyło się Spotkanie Integracyjne z rodzinami uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin.
        Spotkanie Integracyjne Rodzin jest pierwszym przedsięwzięciem organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy.

     Celem spotkania była integracja uczestników, rodziców, opiekunów i kadry ŚDS, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, osobami bliskimi. To także przełamywanie onieśmielenia, wzajemne okazywanie sobie uczuć, tworzenie relacji opartych na szacunku i akceptacji, współdziałanie w małych grupach i zespołach podczas uczestnictwa w zabawach.

     Spotkanie rozpoczęło się od słodkiego akcentu – poczęstunku kawą, herbatą i ciastkiem. Następnie Pani Kierownik Izabela Cieślicka przywitała wszystkich zebranych na tej uroczystości.  Po części oficjalnej uczestnicy i zaproszeni goście zostali zaproszeni na część artystyczną – występ teatralny w wykonaniu grupy uczestników ŚDS w Limanowej „Białe ziele” przygotowany przez terapeutę Agnieszkę Liszka.

      W tym szczególnym dniu nie zapominano o Rodzicach – Mamach i Tatach oraz Opiekunach, dla których przygotowano montaż słowno-muzyczny. Zabrzmiały znane wiersze – „Wiersz dla mamy”, „Mamo jedyna”, Mamo, Tato…” i piosenki – „Cudownych rodziców mam”. Następnie zaśpiewano tradycyjne sto lat wszystkim zaproszonym gościom. Ze strony podopiecznych ŚDS padły piękne wzruszające słowa przepełnione wdzięcznością i szacunkiem, właśnie teraz jako dorośli ludzie doceniamy ich trud wychowania. Na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia.

W trakcie spotkania terapeuci zadbali o różnorodność gier i zabaw, aby pobudzić kreatywność uczestników jak:

  • Zabawa ruchowa z piłką (złap i powiedz imię).
  • „Jaka to melodia”,
  • Rzut do piramidy z opakowań
  • Zabawa integracyjna „Dzień z życia rodziny”,
  • Zabawa ruchowa „kręgle”

 

           Liczne gry i zabawy są okazją do kształtowania umiejętności komunikacji, integracji i doskonalenia pracy w grupie. Była też zabawa taneczna przy muzyce w parach.

       Spotkanie to czas dzielenia się radościami, sukcesami, ale również trudnościami i problemami których w codziennym życiu nie brakuje. Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem.

 

      Bardzo dziękujemy Rodzinom, Opiekunom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie, aby wspólnie świętować „Dni Rodziny”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brak komentarzy.
Kto jest online
US 34.229.x.x