Śniadanie Wielkanocne
13/05/2019 09:50 - sds_limanowa
17.04.2019 r.

     17 kwietnia 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Limanowej po raz kolejny odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które wpisało się już w tradycję Domu.     Na wstępie Pani Kierownik ŚDS Izabela Cieślicka przywitała wszystkich zebranych na tej uroczystości – tj. zaproszonego gościa księdza Stanisława Wojcieszaka oraz uczestników i pracowników Domu.

     Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny grupy uczestników naszego Domu pt. „PRZEZ KRZYŻ DO CHWAŁY” przygotowany pod nadzorem terapeuty Agnieszki Liszka. Jego najważniejszym celem było ukazanie znaczenia krzyża jako znaku zbawienia.

     Uroczyste Śniadanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i poświecenia pokarmów przez księdza Stanisława Wojcieszaka. Następnie zasiedliśmy przy pięknie udekorowanych stołach i zastawionych smacznymi potrawami wielkanocnymi przygotowanymi w ramach treningu kulinarnego pod okiem pracowników.

     Śniadanie Wielkanocne poprzedzone było czasem wspólnych przygotowań kartek świątecznych, ozdób i stroików wielkanocnych, które posłużyły do dekoracji placówki oraz próbami do przedstawienia wielkanocnego, które wprowadziły nas w wielkanocny klimat.  

     Podczas śniadania panowała miła i rodzinna atmosfera. Były wspólne rozmowy, pełne wiosennego optymizmu życzenia. To był mile spędzony czas przy wspólnym wielkanocnym biesiadowaniu. Dla wielu uczestników naszej placówki Śniadanie Wielkanocne jest jedyną okazją do przeżywania prawdziwych Świąt Wielkanocnych.


 
  
 
 
 
 
 
 

 

http://sds.limanowa.eu/news_450_sniadanie-wielkanocne.html